29. září 2023
2 minuty čtení

Pístovské mokřady jsou opět tady! Terénní auta suplují stáda zubrů

Pístovské mokřady letos ožijí největší offroad akcí v České republice rovnou na čtyři dny. Součástí je i noční závod.

Pístovské mokřady jsou akcí pro terénní auta ze všech koutů České republiky. Konají se dvakrát ročně v Pístově u Jihlavy. Zajímavostí akce je, že se jedná o offroad akci na pomoc přírodě. Kola terénních aut totiž suplují stáda zubrů, kteří v dávných dobách chodívali pít k potokům a udržovali tak v jejich okolí podmáčenou a bahnitou strukturu povrchu. V ní pak žili dnes už vzácní a zákonem chránění živočichové jako je listonoh, žábronožka, kuňka apod.

Letos poprvé je akce čtyřdenní, hlavní závod ale proběhne standardně v sobotu a v neděli 30. září a 1. října 2023. Největším lákadlem bude show trucků, prudké výjezdy několikatunových monster, bahenní lázně nebo třeba přetahovaná s terénními auty i diváky.

Návštěvnici si budou moci celý víkend zajezdit s RC modely, vyzkoušet si horolezeckou stěnu nebo 200 metrů dlouhou ZIP-LINE. Hlavní náplní ale zůstávají mezinárodní závody v OFFROAD TRIALu. K vidění budou špičkové stroje včetně několika PROTOTYPů na hranici a někdy i za hranicí fyzikálních zákonů.

Zdroj a foto: TZ Pístovské mokřady