17. března 2023
2 minuty čtení

Pelhřimovská nemocnice zakázala ode dneška návštěvy na oddělení dlouhodobě nemocných, kvůli covidu

Nemocnice Pelhřimov zakázala ode dneška návštěvy na oddělení dlouhodobě nemocných. Podle mluvčí nemocnice Alexandry Knapové je důvodem rostoucí počet pacientů s covidem-19, lidé na oddělení dlouhodobě nemocných patří k rizikové skupině. Pelhřimovská nemocnice má nyní sedm pacientů s covidem-19, v dalších čtyřech krajských nemocnicích se jich léčí okolo 70. Zákaz návštěv některých oddělení nemocnic platí i jinde v kraji.

Zákaz návštěv se podle Knapové netýká nevyléčitelně nemocných v terminálním stadiu, u kterých jsou návštěvy vždy možné po dohodě s lékaři. "Na ostatních lůžkových odděleních jsou návštěvy povoleny dvakrát týdně, a to vždy ve středu a neděli od 15:00 do 17:00," uvedla Knapová.

Zákazy návštěv v dalších nemocnicích

Havlíčkobrodská nemocnice zakázala návštěvy na konci února na ortopedii, chirurgii, plicním a infekčním oddělení. Jsou možné jen po konzultaci s ošetřujícím lékařem. V Nemocnici Nové Město na Moravě na Žďársku jsou od středy návštěvy zakázané na neurologickém oddělení. Důvodem je epidemická situace spojená s akutními respiračními chorobami. V celém kraji připadá podle posledních údajů krajské hygienické stanice na 100.000 obyvatel 1517 nemocných, největší nemocnost je na Žďársku.

Covid-19 byl podle údajů ministerstva zdravotnictví v posledním týdnu na Vysočině potvrzený u 290 lidí, o týden dřív bylo potvrzených případů o 30 méně.

Zdroj: čtk
Foto: Facebook Nemocnice Pelhřimov