07. října 2023
2 minuty čtení

Péče o duševní zdraví dětí na Vysočině

První říjnový víkend tohoto roku uspořádalo Krizové centrum Jihlava ve spolupráci s Krajským úřadem Kraje Vysočina meziooborovou konferenci věnující se duševnímu zdraví dětí a dospívajících.


Duševní zdraví dětí je velmi aktuálním tématem napříč celou Českou republikou. Konference byla během krátké doby naplněna a zúčastnilo se jí na 120 odborníků z oboru zdravotnictví, sociálních služeb a sociální práce a školského sektoru.

Konference nabídla prostor pro otevřenou diskuzi nad současnými potřebami dětí a jejich rodin a zároveň seznámila odborníky z různých oblastí s možnostmi a limity podpory a péče o tyto potřeby.

„Čísla dětských klientů dlouhodobě stále rostou a je nutné se tomuto tématu věnovat a přinášet potřebné změny. Není nám to jedno," uvedla Tereza Vágnerová, vedoucí Krizového centra v Jihlavě.

Krizová pomoc v Centru J. J. Pestalozziho, o.p.s. poskytuje psychosociální služby uživatelům, kteří se ocitli v krizové situaci, jež naléhavě ohrožuje život, či významně snižuje jeho kvalitu a vyžaduje bezodkladné řešení.

Zdroj a foto: Krizové centrum Jihlava