29. května 2023
3 minuty čtení

Pátrání po zmizelém traktoru se proměnilo v hledání jehly v kupce sena

Ztracená peněženka, kabelka, případně kolo asi nejsou výjimečnou událostí. Ztracený traktor už tak rutinní záležitostí nebývá. Přesto policisté Kraje Vysočina v pátek 26. května byli svými kolegy z Ústeckého kraje požádáni o spolupráci při pátrání po odcizeném stroji.

Traktor značky New Holland s čelním nakladačem v hodnotě dvou milionů korun se měl ztratit kolem páté hodiny ráno v obci na Děčínsku v Ústeckém kraji. Majitel ale zmizení traktoru zjistil později, a proto oznámil krádež na tísňovou linku 158 kolem půl osmé ráno. Již od počátku šetření existovalo důvodné podezření, že zloději traktor mohli naložit na nějaký nákladní automobil a tímto způsobem se snažit traktor nepozorovaně převézt na neznámé místo a zde jej ukrýt.

K nákladnímu vozidlu ale v tu dobu neexistoval žádný popis ani žádný jiný
poznatek, který by mohl policistům pomoci při pátrání. Policisté se proto snažili vytipovat si možné trasy, kterými by se mohl nákladní automobil z místa, kde byl traktor ukraden, vydat. Operativním šetřením se podařilo získat informace, že míří s největší pravděpodobností směrem do Kraje Vysočina.

Policisté z dálničního oddělení z Velkého Beranova proto velice úzce
spolupracovali s operačním důstojníkem s cílem pokusit se vytipovat podezřelé nákladní vozidlo, které by mohlo odcizený traktor po dálnici D1 převážet. Při silném pátečním provozu se jednalo o nelehký úkol a dá se říci, že se doslova a do písmene hledala „jehla v kupce sena“.
Dálniční hlídce se to ale podařilo a jízdní soupravu vypátrali na odstavném parkovišti na 139. kilometru dálnice D1 ve směru na Brno, kam řidič s jízdní soupravou sjel. Jednalo se o kamion, za jehož volantem seděl cizí státní příslušník. Při kontrole nákladu se podezření policistů potvrdilo – uvnitř byl naložený odcizený traktor. Řidiče policisté zajistili a na místo k ohledání vyjel kompletní výjezd služby kriminální policie.

Zdroj a foto: TZ Krajské ředitelství policie Kraje Vysočina