15. listopadu 2022
2 minuty čtení

Patnáctimetrová jedle bělokorá se na náměstí rozsvítí 27. listopadu

Dnes dopoledne přivezl tahač na Masarykovo náměstí vánoční strom - jedli bělokorou. O převoz, ořezání a usazení jedle se postaral zkušený dřevorubec Radek Šerý. Vánoční strom se rozsvítí 27. listopadu v 16:45 hodin a bude svítit až do Třech králů.

Strom pochází z Černé u Měřína, kde 30 let rostl na zahradě majitelky Jitky Rackové. Ta jej městu nabídla na základě výzvy, kterou Magistrát města Jihlavy zveřejnil na konci letošního září. „Je mi ctí, že je to právě naše jedle. Určitě se na ni v době adventu přijedeme podívat,“ napsala majitelka.

Nazdobení stromu trvá většinou dva pracovní dny a pracovníci Služeb města Jihlavy s ním začnou hned ve středu 16. listopadu. V pondělí 21. listopadu vánoční atmosféru Masarykova náměstí doplní ještě stánky a slámový betlém, do adventní vesnice budou opět zvát i dřevěné brány.

Ozdoby budou stejné jako v minulém roce, tedy zlaté a červené koule, světelné vločky, rampouchy, řetězy a ledově bílá hvězda. Světelnou ozdobu již mají také sloupy veřejného osvětlení v dolní i horní části Masarykova náměstí a okolní ulice Komenského, Palackého, Matky Boží a Benešova. Nazdobena budou také okna jihlavské radnice, která budou kvůli úspoře svítit každý den pouze mezi 17. a 22. hodinou. Ostatní ozdoby se budou rozsvěcet vždy po setmění. Vánoční osvětlení v centru města a okolních ulicích ulic bude stát 402 tisíc korun.

Zdroj: www.jihlava.cz/jezkovyoci
Foto: redakce