04. května 2023
2 minuty čtení

Parkování v Jihlavě: Nový systém je v ulicích aktivní vždy se svislými značkami se symbolem parkovacího automatu

V květnu se v ulicích Jihlavy postupně objevují a budou ještě objevovat nové svislé i vodorovné dopravní značky. Například ve středu 3. května se změnil režim parkování a dopravy v oblasti Malátovy, Mahlerovy a Vrchlického ulice, v nejbližších dnech se bude pokračovat v dalších ulicích rozšířeného centra. Nový systém parkování je v ulicích aktivní vždy se svislými značkami se symbolem parkovacího automatu.

Nové parkovací automaty

Už od 1. května jsou v provozu všechny nové solárně nabíjené parkovací automaty na mince a bankovní karty. Umístěny jsou na deseti místech nových oblastí parkování. Nový systém parkování je v každé z oblastí a ulic platný vždy od okamžiku, kdy je v daném místě nainstalována alespoň svislá dopravní značka IP13c označující parkoviště s parkovacím automatem. „Teprve tato značka ukládá řidiči povinnost řídit se informacemi uvedenými mj. na parkovacím automatu a zaplatit parkovné. Značky se instalují průběžně v závislosti na možnostech dodavatelských firem a vodorovné značení se řídí také počasím, protože při instalaci barevných čar nesmí být na silnici mokro,“ vysvětlil koordinátor systému parkování Dalibor Pituch.

Ve čtvrtek budou firmy pokračovat na Štefánikově náměstí a v ulicích Na Hliništi, Palackého a Jana Masaryka. V pátek 5. května by se měly značky instalovat na třídě Legionářů, na parkovišti za Billou a v ulici Bezručova. V první polovině května by měly být nové značky také v samotném centru a v přilehlých ulicích.

Aktuální informace o provádění dopravního značení jsou k dispozici na webu města.

Zdroj: www.jihlava.cz/jezkovyoci