29. prosince 2022
2 minuty čtení

Paliativní péči nově poskytuje Domov pro seniory Lesnov

Pracovníci Domova pro seniory Lesnov nyní poskytují i paliativní péči. Určena je pacientům, kteří trpí nevyléčitelnou chorobou v pokročilém nebo terminálním stádiu. Cílem nové služby v Lesnově je zajistit klientům domova kvalitní život i v pokročilém nebo terminálním stádiu onemocnění.

„Doteď jsme museli klienty vozit do zdravotnicích zařízení, kde nikoho neznali. Jde tedy o jakousi obdobu domácí hospicové péče, která je poskytována v domácím prostředí,“ vysvětlila ředitelka Integrovaného centra sociálních služeb Jihlava Alena Řehořová.

Zaměstnanci ICSS získali potřebný certifikát „Pracoviště proškolené v paliativní péči“ po dvou letech profesionálně vedených kurzů a seminářů. Systém paliativní péče se zaměřuje na kvalitu života s nevyléčitelným onemocněním, jehož léčba vyčerpala všechny možnosti vedoucí k uzdravení. „Nastavuje postupy, aby zbytek života byl pro pacienta i jeho rodinu komfortní,“ podotkla Alena Řehořová. 

Domov pro seniory v Lesnově navázal spolupráci v oblasti paliativní péče s Oblastní charitou Jihlava, konkrétně s jejím Domácím hospicem Bárka. Právě jeho pracovníci nevyléčitelně nemocným lidem, kteří chtějí žít a dožít doma, dlouhodobě pomáhají.

Zdroj: www.mestojihlava.cz/jezkovyoci
Foto:fb ICSS Lesnov

Dále doporučujeme