12. června 2022
3 minuty čtení

Pacientům po endoprotézách se bude v jihlavské nemocnici lépe ležet

Na ortopedicko-traumatologickém oddělení jihlavské nemocnice je mimo jiné nesmírně důležité, aby se hospitalizovaným dobře leželo, a proto polovina oddělení dostala nové matrace a nakoupila se také nová polohovací lůžka a noční stolky. Vše bylo možné díky sponzorovi.

„Naši pacienti jsou méně pohybliví a tráví opravdu většinu času v posteli. Proto je pro ně komfort na lůžku velice důležitý. Jsme rádi, že polovina našeho oddělení má teď nové pohodlné matrace,“ říká primář Přemysl Kohout. Na oddělení jsou nejčastěji hospitalizováni pacienti po úrazech, nebo totálních endoprotézách kyčelních a kolenních kloubů: „Doma člověk tráví v posteli zhruba třetinu dne, u nás je to ale většinou celý den i noc, matrace tak mají třikrát větší zátěž a musí se častěji měnit,“ vysvětluje vrchní sestra oddělení Magdaléna Lavičková.

Kromě pětadvaceti nových matrací mají na odděleních také pět nových lůžek a osm nočních stolků. Vše bylo možné pořídit díky půlmilionovému daru společnosti Kronospan, která podpořila Nemocnici Jihlava opakovaně. „Moc děkujeme, věřím, že díky pořízení nových věcí jsme zvýšili komfort našim pacientům,“ dodává Přemysl Kohout s tím, že na oddělení je ročně provedeno více než dva tisíce operací.

Zdroj: Tisková zpráva Nemocnice Jihlava
 

Dále doporučujeme