24. srpna 2022
2 minuty čtení

Pacienti jihlavské nemocnice se mohou virtuálně přenést do Berlína, na koncert nebo na procházku

Na některých odděleních jihlavské nemocnice je nyní možné zažít koncert Mira Žbirky, vydat se na Karlštejn nebo do Florencie, přestože sami pacienti se kvůli svému zdravotnímu stavu nemohou na místo skutečně přesunout.

Je to možné díky virtuální realitě,  kterou nabízejí dobrovolníci. „Pro pacienty je to vytržení ze všedního dne, kdy tráví čas na lůžku. Obcházíme geriatrické a onkologické oddělení a nabízíme možnost vyzkoušení brýlí virtuální reality,“ popisuje koordinátorka dobrovolníků jihlavské nemocnice Žofie Vojáčková. Pacienti se tak díky brýlím mohou přesunout na Karlův most, do Florencie, do Berlína, Kutné Hory, na Lipno nebo na Šumavu.

Novinka vznikla ve spolupráci s ICT úsekem nemocnice. „Jsem rád, že jsme se mohli na tomto projektu podílet. Jde o příklad dobré praxe, jak pomocí technologií zpříjemnit pacientům jejich čas strávený v nemocničním prostředí a na chvíli zapomenout na jejich zdravotní problémy. I nadále budeme v podobných aktivitách rádi spolupracovat,“ uvedl náměstek pro informatiku a kybernetickou bezpečnost David Zažímal.

Zdroj a foto: Nemocnice Jihlava