28. prosince 2022
3 minuty čtení

Otevřete dveře i srdce Třem králům

Začátek nového roku je už tradičně spojený s dlouholetou tradicí koledování v rámci Tříkrálové sbírky, která je největší dobročinnou sbírkovou akcí na území České republiky. I letos vyrazí s koledou a zapečetěnými pokladničkami skupinky Tří králů do ulic měst a obcí na Jihlavsku.


Populární koleda „My tři králové jdeme k vám“ zazní u vašich domů v termínu od 1. – do 15. ledna 2023.
Oblastní charita Jihlava organizuje Tříkrálovou sbírku na území své působnosti, tedy od Jihlavska až po Dačicko. V každé obci je koordinátor sbírky, který připravuje kolednické skupinky, které následně vyrazí do určených rajónů. Koledníci přinášejí do našich domovů přání pokoje a Božího požehnání.
Lidé mají možnost vhodit do úředně zapečetěné pokladničky příspěvek dle svého uvážení. Za odměnu dostanou symbolicky tříkrálový cukr a mohou si nechat na dveře napsat požehnání ve zkratce K+M+B+ a aktuální letopočet 2023.

Pokud Tři krále nepotkáte nebo nebudete doma, nemusíte zoufat. Přispět lze i do online kasičky na webu www.trikralovasbirka.cz. „Postup je jednoduchý. Stačí zvolit příslušnou částku a v druhém kroku nezapomeňte uvést lokalitu Jihlava, PSČ 586 01 nebo příslušnou charitu tzn. Oblastní charitu
Jihlava,“
radí Roman Mezlík, hlavní koordinátor Tříkrálové sbírky za jihlavskou Charitu.

Pokud nejste příznivci internetu, lze poslat příspěvek i tradiční cestou na sbírkový účet č.ú. 66008822/0800 s variabilním symbolem 777966500. Využít lze i QR platbu.

Oblastní charita Jihlava připravuje k Tříkrálové sbírce i doprovodný program. Po dvouleté pauze Tříkrálový koncert ve spolupráci se ZUŠ Jihlava. Koncert proběhne v pátek 6. ledna 2023 od 16.30 v kostele Sv. Jakuba Většího. Dobrovolné vstupné budete moci vhodit do tříkrálové
pokladničky. Na Masarykově náměstí v Jihlavě si budete moci pro změnu dopřát lahodný tříkrálový svařák. Akce proběhne v pondělí 9. ledna od 14.00 – do 17.30. I tento výtěžek bude připočten k Tříkrálové sbírce.

„Byť nežijeme v lehké době, kdy jsme zmítáni ekonomickou krizí a naše rodinné rozpočty jsou napnuté, přesto vás jménem lidí, kteří se ocitli v nouzi prosím o projevení solidarity. Každá koruna pomáhá!“ závěrem dodává Roman Mezlík z Oblastní charity Jihlava.

Zdroj a foto: Oblastní charita Jihlava