16. listopadu 2023
2 minuty čtení

Osm nových sanitek zmodernizuje vozový park Záchranné služby Kraje Vysočina

Významnou investici vynaložila koncem října letošního roku Zdravotnická záchranná služba Kraje Vysočina. Ta pořídila osm nových sanitních vozů, které jsou připraveny nahradit stávající vozovy park na Jihlavsku, Třebíčsku, Havlíčkobrodsku a Novoměstsku.

Nové sanitní vozy značky Volkswagen Transporter jsou vybaveny tak, aby odpovídaly specifickým potřebám přednemocniční neodkladné péče. S rychlostí dosahující až 189 kilometrů za hodinu představují tyto vozy efektivní a spolehlivý prostředek pro záchranu lidských životů. Vedoucí dopravy Martin Václavek zdůrazňuje, že nové vozy disponují nejmodernějšími technologiemi.

Již standardem je například sedmistupňová automatická převodovka, pohon všech čtyř kol nebo klimatizace ambulantního prostoru. Tyto prvky nejen zvyšují komfort záchranářů, ale také výrazně přispívají k bezpečnosti během transportu pacientů a zajišťují lepší dostupnost do všech oblastí, zejména za náročných klimatických podmínek,“ přibližuje Václavek.

Celková investice činí 26 620 000 Kč, přičemž částka byla částečně pokryta z evropských fondů REACT-EU, podporujících modernizaci a zlepšení zdravotní infrastruktury.

„Pravidelná obnova našeho vozového parku je pro nás klíčová. Nové sanitní vozy zvyšují efektivitu naší záchranky, ale také zajišťují, že můžeme poskytovat vysoký standard péče našim pacientům," dodává ředitelka Vladislava Filová.

Zdroj a foto: Kraj Vysočina