09. června 2022
3 minuty čtení

Očkování vyšlo Kraj Vysočina celkem na 5 milionů korun

Od 2. ledna 2021, kdy se začalo na Vysočině očkovat proti covidu-19, podali zdravotníci podle ministerstva zdravotnictví 802 777 dávek vakcíny.

Centrum Hruškové Dvory bylo posledním velkým očkovacím centrem v kraji, které bylo v provozu od 11. března 2021 ještě do února letošního roku. Za energie spotřebované v loňském roce Kraj Vysočina zaplatí asi 1,3 milionu korun. Celkové náklady na provoz očkovacích center a krytí nákladů na očkovací látky dosáhly v kraji asi pěti milionů korun.

"Dnes se očkuje zhruba jednou za 14 dní, někdy dokonce až jednou za tři týdny. Zájem je velmi malý s ohledem na to, jaká epidemiologická situace je," řekl hejtman Vysočiny Vítězslav Schrek.

Na provoz očkovacích center, která fungovala i ve sportovních halách či kulturních domech, už kraj přispěl okresním městům asi 2,7 milionu korun. Dalších 670 000 korun činily podle Schreka náklady, které kraj zaplatil nemocnicím, aby kryl rozdíl mezi náklady na očkování a úhradou od pojišťoven.

Podle mluvčí kraje Jitky Svatošové je aktuálně v krajských nemocnicích sedm pacientů, kteří jsou pozitivní, všichni na standardních lůžkách.

Zdroj: čtk
Foto: Archiv Nemocnice Jihlava