12. dubna 2023
2 minuty čtení

Obyvatelé Vysočiny mohou v příštím týdnu navštívit bezplatně pět desítek sportovišť

Již druhý ročník krajské akce Vysočina v pohybu začne v pondělí 17. dubna. Trvat bude až do neděle. Otevře se celkem padesát sportovišť, vstupné bude zdarma.

Obyvatelé Vysočiny mohou v příštím týdnu navštívit bezplatně pět desítek sportovišť, včetně některých krytých bazénů. Náklady provozovatelům sportovišť opět uhradí kraj. Loni nabídku vyzkoušet různé sporty využilo okolo 10 000 lidí.

Kraj vyjednal otevření různých sportovišť na týden zdarma poprvé vloni, aby lidem po epidemii covidu-19 pomohl vrátit se k aktivnímu trávení volného času. Letos se vedení Vysočiny rozhodlo projekt zopakovat. "Společně s partnery chceme veřejnosti umožnit vyzkoušet si nové sporty, které lidi nadchnou a přesvědčí k pravidelnému pohybu. Týden sportu zdarma je ideální příležitost jak udělat něco pro své zdraví," uvedl hejtman Vítězslav Schrek.

Otevře se 50 sportovišť, podobný počet jako před rokem. V pracovních dnech budou sportovní areály nabízet volné hodiny odpoledne, o víkendu celý den. Kraj upozornil na to, že každé sportoviště má individuální otevírací hodiny, některá budou přístupná jen ve vybraných dnech.

Provozovatelé krytých bazénů nabízejí přes 100 volných hodin, mezi nimi jsou například městský areál v Bystřici nad Pernštejnem, třebíčský Aquapark Laguna a městské lázně v Novém Městě na Moravě. Lidé si také mohou zacvičit v řadě posiloven, sokoloven a orloven, otevřou se některé školní tělocvičny, kurty, fitness centra a taneční školy. Někde budou přístupné horolezecké stěny, v Jihlavě si zájemci mohou vyzkoušet skateboarding. Připravený bude rovněž program s trenéry a doprovodná soutěž na facebooku Kraje Vysočina.

Při loňském prvním ročníku akce Vysočina v pohybu dostali provozovatelé sportovišť od kraje na úhradu nákladů celkem přibližně dva miliony korun. V letošním roce má kraj na tyto výdaje připravené čtyři miliony korun, konečná částka vyplyne z vyúčtování.

Zdroj: čtk

Dále doporučujeme