20. září 2022
2 minuty čtení

O víkendu se bude rozhodovat o budoucnosti Jihlavy. Ovlivnit můžete i podobu Senátu

Ve dnech 23. a 24. září se v České republice uskuteční volby do zastupitelstev obcí, měst, městských částí, obvodů a třetiny Senátu.

 V této chvíli by už všichni voliči měli mít ve schránce informace o způsobu hlasování a hlasovací lístky se jmény kandidátů na budoucí obecní zastupitele, na třetině území republiky také s lístky kandidátů na senátory. V opačném případě voliči obdrží lístky přímo ve volební místnosti. Tam se také dozvědí, zda někdo z kandidátů z voleb odstoupil nebo byl odvolán. Volební místnosti budou otevřeny v pátek od 14 do 22 hodin, v sobotu potom od 8 do 14 hodin, poté začne sčítání hlasů. Případné druhé kolo voleb do Senátu Parlamentu ČR proběhne 30. září a 1. října 2022.

Kdo se uchází o hlasy voličů?

O místo v jihlavském sedmatřicetičlenném zastupitelstvu se budou v zářijových komunálních volbách ucházet kandidáti dvanácti politických stran, hnutí a uskupení. Mezi nové subjekty patří Jihlava srdcem, Spolek za zdravou Jihlavu a Malá strana velkých cílů, dále potom Komunistická strana Čech a Moravy, ODS a KDU-ČSL, ČSSD a Levice, STAROSTOVÉ a NK, Žijeme Jihlavou, Piráti a Fórum Jihlava, ANO 2011, Moravské zemské hnutí a SPD s podporou Trikolory.

Místo v Senátu je letos na podzim cílem šesti kandidátů.

Kandidáti do Senátu za obvod Jihlava v roce 2022

ANO Jana Nagyová
DOMOV Luděk Růžička
KSČM Josef Pavlík
Právo Respekt Odbornost Tomáš Nielsen
Koalice SPOLU s podporou Starostů pro občany Miloš Vystrčil
SPD Václav Lhotský 

Zdroj a foto: redakce

 

Dále doporučujeme