23. září 2023
2 minuty čtení

O víkendu můžete zažít retrojízdu historickými autobusy a trolejbusy, v neděli navíc oslavy

Velké oslavy čekají tento víkend Dopravní podnik města Jihlavy. A je k nim opravdu důvod, slavíme totiž 75 let provozu trolejbusů a 80 let provozu autobusů v hromadné dopravě.
V rámci oslav mohou účastníci zažít jízdu historickými vozidly, v neděli potom bohatý program pro veřejnost.

Jízdu na retrolinkách můžete zažít v sobotu a v neděli 23. - 24. září od 10 do 16 hodin, vidění bude široká paleta historických vozidel vyráběných v padesátých a šedesátých letech minulého století. V neděli vyvrcholí oslavy kulatých výročí dopravního podniku dnem otevřených dveří a náborovým dnem. Uskuteční se v areálu dopravního podniku na Brtnické ulici. Program i jízdní řády retrolinek se průběžně aktualizují na webových stránkách dopravního podniku www.dpmj.cz a také na facebooku dpmj.

Návštěvníky čekají komentované prohlídky vozovny, dílen a dalších pracovišť. Atrakcí může být například průjezd vozu MHD mycí linkou nebo komentované prohlídky historických i současných vozů. Dále jsou připraveny i hry a soutěže pro děti a chybět na oslavách nebude ani občerstvení. Ve 13 hodin se začne řadit konvoj historických i nejmodernějších vozidel, aby projel Masarykovým náměstím i celým městem. V neděli bude jízdné na všech linkách zdarma.

Zdroj: www.jihlava.cz/jezkovyoci
Foto: Anička Rásochová