03. května 2022
2 minuty čtení

Novým uměleckým šéfem Horáckého divadla Jihlava bude Michal Zetel

Horácké divadlo Jihlava změní od července uměleckého šéfa. Michala Skočovského nahradí režisér a pedagog Michal Zetel, někdejší ředitel a umělecký šéf Slováckého divadla v Uherském Hradišti. Podle ředitele Horáckého divadla Ondreje Remiáše zajistí Zetel kontinuitu práce jihlavské scény, která mu není neznámá.

"Pro mě za posledních deset let udělalo Horácké divadlo obrovský posun, který nechci hodnotit, ale je to divadlo dnes prostě na divadelní mapě České republiky poměrně výrazně znát. To je ta věc, která mě přilákala," řekl Zetel.

Jedenačtyřicetiletý Zetel s Horáckým divadlem jako režisér spolupracoval poprvé před více než deseti lety, loni byl v Jihlavě znovu jako hostující režisér komedie Čtyři vraždy stačí, drahoušku! Skočovský byl dřív Zetelovým žákem na Janáčkově akademii múzického umění (JAMU) a uměleckým šéfem Horáckého divadla byl od roku 2018.

Zetel je absolventem činoherní režie na JAMU, kde také vyučuje. Svoji funkci vedoucího ateliéru muzikálového herectví ale s aktuálním akademickým rokem ukončí. "Nadále ale zůstávám proděkanem pro uměleckou činnost," řekl Zetel.

Ředitelem Slováckého divadla byl v letech 2015 až 2020. Před tím se podílel na založení Divadla Tramtarie v Olomouci a divadla Buranteatr v Brně, jehož byl deset let uměleckým šéfem a kmenovým režisérem.

Kromě nového uměleckého šéfa bude mít Horácké divadlo, které se chystá na 83. divadelní sezonu, obměněný umělecký soubor. Posílí ho herci František Maňák a Vít Hofmann. Angažmá v něm naopak ukončí Michal Kraus, Sára Venclovská a Alexandra Palatínusová. "Všichni tři budou dohrávat v Horáckém divadle Jihlava své aktuální role a spolupracovat s divadlem jako hosté," uvedla mluvčí divadla Mirka Kvíčalová.

Zdroj: ČTK, foto: FB stránky Horáckého divadla Jihlava