08. srpna 2022
2 minuty čtení

Nové osvětlení, bezbariérové, s širšími chodníky i přístřeškem. Zastávky Chlumova budou vylepšeny

Zpráva, která potěší každého, kdo tudy cestuje nebo chodí pěšky a zastávky Chlumova používá. Na Havlíčkově ulici začala rekonstrukce a modernizace stávajícího přestupního uzlu veřejné hromadné dopravy tvořeného zastávkami MHD Chlumova. Cestující a pěší získají nový bezbariérový osvětlený přechod s ostrůvkem, který nahradí stávající provizorní přechod pro chodce, širší chodníky, nové pěší spojky a moderně řešené zastávky s většími přístřešky pro cestující s bočním zasklením.

„Povrch zastávky směrem z centra bude kvůli bezpečnosti při brždění těžkých vozů z kopce proveden jako betonová deska, zastávka ve směru do centra bude s ohledem na vedení inženýrských sítí pouze předlážděna,“ doplnil Jan Koubek z odboru rozvoje města Jihlavy.

Zastávky Chlumova jsou po těch na Masarykově náměstí nejfrekventovanějšími v Jihlavě. Vedou zde čtyři trolejbusové a čtyři autobusové linky, ve špičce zde zastaví přes 20 spojů za hodinu v každém směru. Denně ji využije k nástupu a výstupu téměř 3000 cestujících. Stavba potrvá do konce tohoto roku a vyjde na 8,1 milionu korun.

Zdroj: www.jihlava.cz/jezkovy-oci