05. října 2022
2 minuty čtení

Nová nadace TEPE pomůže na Vysočině dětem získat prostředky k rozvoji jejich talentu. Veřejnosti se představí koncertem

O tom, že většina dětí tráví spoustu času za monitorem počítače nebo v ruce s mobilním telefonem, ví své nejeden rodič. I Štěpán Pojer z Dobronína podle svých slov hojně diskutoval s kamarádem Honzou Šmardou o dětech, jejich výchově, studiu, pohybových aktivitách, duševním a sociálním nastavení, umělecké výchově, přístupu rodičů, motivaci, vztahu k přírodě, propojení všeho zmíněného a o rozvoji dětí v široké škále jejich aktivit. A hlavně o jeho možnostech, jak přispět k tomu, aby se v této oblasti něco zlepšilo. A protože nezůstalo jen u slov, vznikla Nadace TEPE (talent, energie, příležitost, emoce).

„Chceme spoluvyvářet a podporovat projekty zejména v oblasti sportu, životního prostředí, kultury a umění. Tyto oblasti mají zásadní vliv na zdraví člověka a společnosti. Pěstujme tuto sílu a energii, aby pozitivně zušlechťovala naše okolí,“ zapáleně hovoří o celém projektu Štěpán Pojer. „Věříme, že každý s talentem a energií by měl dostat tu svoji příležitost zúročit nadání a nám ostatním umožnit prožití společně sdílených emocí,“ dodává zakladatel nadace

První setkání s veřejností plánuje Nadace TEPE už na pondělí 10. října 2022. V Dělnickém domě v Jihlavě chystá pro děti a mládež akci s názvem Škola TEPE muzikou. V dopoledních hodinách se chystaného workshopu a vystoupení kapely -123 min. a tanečního klubu HOTCH-POTCH zúčastní děti základních škol, od 14 hodin je potom připraven program pro širší veřejnost. Vstup je zdarma.

„Bude se jednat o improvizované vystoupení, kde děti, tanečníci a
muzikanti budou ve vzájemné interakci. Bude se běhat, tancovat, zpívat,
smát se. Členové skupiny -123 minut jsou geniální hudebníci,
improvizátoři, tatínci a dovolím si tvrdit, že uvnitř velmi hravé děti.
Užijme si společně radost z hudby, pohybu a setkání s kamarády,"
dodal Pojer.


 

Zdroj: Anička Rásochová
Foto: www.nadacetepe.cz