16. května 2022
2 minuty čtení

Nová adiktologická ambulance má od dubna 11 klientů, kteří se chtějí léčit

Nová adiktologická ambulance v Jihlavě už má jedenáct klientů. Jde o službu,  kterou oblastní charita nabízí od začátku dubna a která pomáhá lidem potýkajícím se se závislostí. Nejčastěji těm, kteří jsou závislí na alkoholu a jiných drogách a chtějí se léčit. 

Na pracovníky adiktologické ambulance se v dubnu obrátilo celkem 16 lidí, kteří mají problémy nejen s alkoholem, ale i pervitinem nebo THC. „Proběhlo celkem 20 individuálních konzultací a s 11 zájemci proběhla osobní konzultace. Stali se tedy uživateli služby,“ uvedla vedoucí ambulance Anna Mištová.

Návrat z psychiatrické léčby do běžného života je velmi náročný, podpora je důležitá


Adiktologická ambulance podporuje klienty v abstinenci, protože návrat z bezpečného prostředí psychiatrické nemocnice zpět do běžného života, je velmi náročný. Mnoho lidí z veřejnosti má představu, že po ukončení léčby, je závislý člověk takzvaně vyléčen a může tedy začít pít znovu, jen tak příležitostně. Realita je však hodně jiná,“ vysvětlila Anna Mištová.

Absolvováním ústavní léčby to všechno teprve začíná, klienti se musí naučit žít svůj život bez alkoholu nebo dalších látek, které byly neoddělitelnou součástí jejich životů i po celá desetiletí. Klienti se učí řešit své problémy, uvolňovat úzkosti a čelit strachům jiným způsobem než v podnapilosti nebo intoxikaci.

Adiktologická ambulance má sídlo v budově Káčka na adrese U Větrníku 17 v Jihlavě. Provozní doba pro klienty je ve všední dny:

úterý 12.00–18.00
středa 7.00–12.00
štvrtek 8.00–16.00

Objednat se lze předem na telefonu +420 731 771 984. Podrobnější informace jsou k dispozici na webu Adiktologická ambulance (charita.cz).

Zdroj: www.jihlava.cz