17. dubna 2023
2 minuty čtení

Nevzdáváme to! Jihlava chce dál jednat s Českou poštou o pobočkách, které mají být zrušeny

Jihlava nevzdává snahu o udržení poštovních poboček ve městě. Od července mají být z šesti zrušené dvě, v Havlíčkově ulici a v části města Horní Kosov. Po prvním kole jednání se zástupci České pošty nepovažuje radnice jednání za uzavřená. Zástupci České pošty už jednali také s představiteli Havlíčkova Brodu, do Žďáru nad Sázavou podle tamní radnice přijedou v příštím týdnu.

"Budeme bojovat za co nejlepší výsledek, teď je to o dalších jednáních," řekl už v pátek jihlavský primátor. Na stole jsou podle něj určité varianty řešení, které zatím nechtěl podrobněji komentovat. Další jednání s Českou poštou očekává do jednoho až dvou týdnů.

Pošta podle primátora zatím trvá na zavření dvou jihlavských poboček, ale nemusí to být ty již vybrané. Nejméně je podle dat podniku vytížená pobočka v Jihlavě - Heleníně. Rušené pobočky nechce podle primátora nahrazovat ani Poštou Partner, nejvýše poštou Partner Plus. "Což je nějaká franšíza, do které by město muselo vstoupit," uvedl Ryška. Pošta Partner je pošta provozovaná třetí osobou.

Zdroj: čtk
Foto: FB Česká pošta