08. května 2023
3 minuty čtení

Některá koupaliště na Vysočině začínají s přípravou na sezonu později, kvůli dešťům. A jak to bude s cenami?

Přípravu letních koupališť na Vysočině pozdrželo chladné a deštivé jaro, zejména tam, kde je potřeba udělat opravy ve větším rozsahu. V jihlavském Vodním ráji, který je největším městským koupalištěm v kraji, zabere nejvíc času výměna části obkladů rekreačního bazénu. Podle předpokladů Služeb města Jihlavy by tam mělo být otevřeno od 24. června, o něco později, než bylo obvyklé minulé roky. Cena vstupného stoupne o deset procent.

Práce na opravách venkovní části Vodního ráje začaly v polovině března, aby bylo včas hotovo. "Bohužel, to počasí bylo takové, jaké bylo - sníh, déšť," uvedl mluvčí. Opravy a údržba areálu budou stát asi 1,3 milionu korun. Na dně rekreačního bazénu s rozlohou okolo 1300 metrů čtverečních je potřeba vyměnit nebo opravit přibližně polovinu obkladů. Mluvčí podotkl, že akvapark už letos vstoupil do 23. sezony, dopad mají i klimatické podmínky na Vysočině.

Ve Vodním ráji se opravují také venkovní šatny, na nový provoz pracovníci připravují sportoviště i technologie. Ve venkovní části akvaparku je kromě relaxačního bazénu s atrakcemi plavecký bazén, dětský bazén a brouzdaliště. Pokud vyjdou dobře laboratorní rozbory, budou se poprvé plnit upravenou vodou z blízké řeky Jihlavy. Voda z řeky se už používá v kryté části akvaparku. "Čističku vody jsme teď rozšířili," řekl Málek.

Zdraží i v "Moravkách"

Vyšší vstupné než vloni bude také na letní koupaliště v Moravských Budějovicích. Celodenní vstupenka bude stát dospělé návštěvníky 150 korun, o 30 korun víc než vloni, hlavním důvodem je růst ceny elektřiny. I v tomto areálu pracují stavbaři na opravách, nová bude dlažba mezi bazény. Otevřeno by mělo být od 15. června.

V Lukách nad Jihlavou se lidé začnou koupat ještě o něco dříve. "Otevřít bychom chtěli 1. června, jestli to všechno klapne," řekla místostarostka Jana Zelníčková (bezpartijní). I tam přípravy koupaliště pozdrželo počasí. "Protože je pořád zima, nemůžeme ten bazén pořádně vyčistit," uvedla. Vstupné pro dospělé na celý den stoupne o pětikorunu na 90 korun.

Koupací biotop v Třešti na Jihlavsku by měl být v provozu od poloviny června. "Biotop máme uklizený, napouštíme vodu," řekl starosta Vladislav Hynk (KDU-ČSL). Servisní firma v minulých dnech z tohoto přírodního koupaliště odvezla šestimetrovou skluzavku. Podle starosty se skluzavka buď vrátí opravená, nebo, pokud opravit nepůjde, město koupí novou.

Zdroj: ČTK
Foto: redakce