21. července 2022
3 minuty čtení

Největších veder si včera na Vysočině užili v Třebíči. Jak a kde trávíte horké dny vy?

Právě zažíváme nejteplejší týden tohoto léta, kdy v celé České republice panují tropické teploty. Na Vysočině se středeční nejvyšší teploty pohybovaly mezi 30 až 35 stupni Celsia. Nejvyšší hodnotu zaznamenali meteorologové v Třebíči, kde naměřili 35,9 stupně. Nové teplotní rekordy pro tento den mají měřicí stanice v Havlíčkově Brodě a v Libici nad Doubravou. Vyplývá to z informací, které ČTK poskytla Jitka Kučerová z brněnského pracoviště Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

V Libici nad Doubravou bylo ve středu 20. července 34,4 stupně Celsia, o osm desetin stupně víc než v roce 2006. V Havlíčkově Brodě byl překonaný 15 let starý teplotní rekord o dvě desetiny, včera tam bylo 33,3 stupně Celsia. Údaje se týkají stanic v tomto kraji, kde se měří přes 20 let.

Dnes budou na Vysočině podle meteorologů nejvyšší odpolední teploty mezi 30 až 33 stupni Celsia. K večeru mohou být místy přeháňky i bouřky. Ke 30 stupňům se teploty v kraji mohou dostat i v pátek a v sobotu.

Jak a kde trávíte horké dny vy? Jste u vody, nebo raději zelezete do stínu domova? Tak či tak, nezapomínejte na dostatek pitného režimu, jezte čerstvé ovoce a vyhýbejte se dlouhodobému pobytu na přímém slunci.

Zdroj: Policie České republiky
Foto: pixabay