21. listopadu 2022
2 minuty čtení

Nejoblíbenější herci Horáckého divadla získali župan a síťovku plnou brambor

V sobotu 19. listopadu 2022 se i jihlavské Horácké divadlo připojilo k Noci divadel 2022. Součástí večera bylo mimo jiné také vyhlášení divácké ankety Horác a Ceny odborné poroty za sezónu 2021/2022. Vítězové jednotlivých kategorií byli dekorováni teplým županem s vyšitou vlastní jmenovkou a obdarováni síťovkou brambor.

Večer moderovali služebně nejmladší členové souboru Barbora Bezáková a Vít Hofmann, předávání cen zastaly Svetlana Hruškociová a Stanislava Hajduková.
Horáce v kategorii Výprava sezóny získala za kostýmy a scénu k inscenaci Modrý pták Eva Jiřikovská. Horáce v kategorii Inscenace sezóny přebral režisér Zetel za komedii Čtyři vraždy stačí, drahoušku! Herečkou sezóny se stala Lenka Schreiberová, v mužské kategorii diváci zvolili Lukáše Matěje.

Ve zcela nové kategorii Horác Facebooku za největší počet reakci u zveřejněné fotky zvítězil herec Ondřej Šípek. Za výjimečný umělecký výkon ocenila odborná porota Jakuba Škrdlu za roli Josefa Floriana v inscenaci Poklekni před duší.

Během sobotní noci si diváci mohli vychutnat také kavárenské jazzové uskupení Jana Fuchse, Martina Chaloupky a Přemysla Hrubého, Orchestr Gerstnerova Chaosu nebo kapelu z pražských vinohrad DUKLA. Do půlnoci přítomné bavil live set DJ Jaromíra Soukupa.

Součástí večera byla také vystava fotografií Zdeňka Stejskala.

Zdroj: Facebook Horáckého divadla Jihlava, foto: Aleš Kauer