11. prosince 2022
5 minut čtení

Neexistuje část těla, kterou bych ještě neviděla. Diskrétnost a profesionalita je ale u nás na první místě, vysvětluje Ilona Fukasová

Ilona Fukasová je majitelkou zdravotnického zařízení, které se věnuje estetické medicíně. Pod jejíma rukama ženy i muži doslova mládnou a krásní. Jejím snem ve světe kosmetologie, dermatologie a estetické medicíny bylo spolupracovat s prestižní klinikou a díky tomu svým klientkám a klientům nabídnout na Vysočině něco, co tady chybělo. A to se povedlo!

Asklepion jsem oslovila proto, abych nabídla špičkovou estetickou medicínu v Jihlavě, pro Vysočinu. Byl to můj sen, vize, které jsem si věřila. Spolupráce s docentem Romanem Šmuclerem byl můj největší úkol.

Ilonko, péče o krásu a o zdraví je vaše celoživotní cesta?

Začínala jsem v kosmetologii a postupně jsem se za 25 let dopracovala na estetickou medicínu. Navázala jsem spolupráci s pobočkou estetické medicíny Asklepion Praha, s docentem Romanem Šmuclerem. Ta trvá už devět let. Jezdí k nám lékaři z oboru dermatologie, ORL, plastické chirurgie, specialisté na cévy. Všichni dosahují špičkové úrovně. Děláme u nás konzultace i ambulantní zákroky.

A jaká bude vaše další meta? Máte dále něco vysněného?

V estetické medicíně už moc není kam jít. Jedině bych musela vystudovat medicínu, ale to už v mém věku asi nezvládnu (smích). Takže mým cílem je teď udržet značku a zajistit, aby byli klienti spokojení, zdraví, krásní a svěží. Ale něco přeci jen chystám, budeme na Srázné otevírat kožní ambulanci.

Jaký je laicky rozdíl mezi kosmetikou a estetikou?

Je to velký rozdíl, kosmetika je ošetření spíše povrchové. Co se týče estetické medicíny, tak ta jde do hloubky. Tam se zabýváme hlavně zdravím klienta a krásou.

Téma různých chirurgických úprav, plastik a vylepšení je teď hodně diskutované. Většina lidí si představí, že tady plníte prsa silikonem a pusu botoxem. Je to tak?

Estetické ošetření se dělí na invazivní a neinvazivní metody. Prsa přímo tady neděláme, ale plastik sem jezdí a konzultuje. Operační sály máme v Praze.  A co se týká botoxu,  ten se většinou píchá jenom do čela, aby bylo vyhlazené. Do rtů se píchá jenom kyselina hyaluronová, která je tělu vlastní. Měsíčně jí spotřebujeme asi 180-200 ml. Ale řešíme také akné, pigmentaci, chrápání, posuzování a odstraňování znamének, jizev, tetování. Provádíme ošetření očního okolí, výplně rtů a různé liftingové omlazující ošetření.  

Zmínila jste slovo invazivní? To pro mě automaticky znamená, že to bolí (smích).

Invazivní metoda jsou vpichy nebo aplikace. Než se ošetření aplikuje, partie se znecitliví. Potom je to bezbolestné, nikoho tady nemučíme, to v žádném případě. Chceme, aby klienti byli spokojení a krásní. A aby neměli žádné problémy.

Myslíte, že už jsem ve věku, kdy bych měla o nějakém zákroku uvažovat? Nebo už jsem to prokoučovala?

V estetické medicíně nikdy není pozdě, tam ta hranice nikdy není určená. Je tady pro všechny, kteří se sebou chtějí něco udělat, chtějí být zdravější a krásnější. Jsou klienti, kteří jsou po úrazech, mohou mít různé psychické problémy. Zákrok jim potom zvedne sebevědomí. Botoxem se dají řešit různé nemoci, vady, ale samozřejmě estetické záležitosti. Ale je pravda, že čím mladší klient přijde, tím větší je efekt. Nespotřebuje se tolik materiálu, zákrok potom není tak finančně náročný. Já sama absolvuji pravidelné zákroky, takže mohu mluvit z vlastní zkušenosti.

Předpokládám, že tedy neexistuje žádná část těla, kterou jste u svých klientů ještě neviděla. Platí i pro vás lékařské tajemství?

Samozřejmě. Jsme vázáni lékařským tajemstvím, diskrétnost je u nás na prvním místě. Ale je pravda, že za těch 25 let jsem viděla všechny části těla a vyslechla různé problémy. Ale jsme profesionální, rozhodně se zde nikdo nemusí stydět.

Jak se připravujete na Vánoce?

S rodinou, s dětmi. Zdobíme, děláme různé vánoční tradice, pečeme, trávíme čas spolu. Jinak u nás v estetice máme vánoční výzdobu, připravujeme pro ně aktuálně eshop, vánoční poukazy. Chceme, aby se klienti cítili jako doma.

Moc děkujeme za rozhovor a také za poukázku na ošetření, kterou jste nám věnovala do soutěže. Přejeme krásný předvánoční čas.

Připravila: Anička Rásochová
Foto: archiv Ilony Fukasové