03. září 2023
2 minuty čtení

Nedělní sportovní dopoledne ve Vodním ráji zlákalo k pohybu děti i dospělé

Jihlavská sportovní neděle přivedla do venkovního areálu Vodního ráje stovky návštěvníků, kteří se přišli blíže seznámit s bohatým sportovním děním ve městě.

I přes počáteční nepřízeň počasí se podařilo vytvořit pozitivní a inspirativní atmosféru, která povzbuzovala děti i dospělé stát se nejen diváky, ale hlavně aktivními účastníky.

Své dovednosti představilo celkem 26 klubů a organizací, mezi nimi samozřejmě tradiční sporty jako tenis, fotbal, gymnastika, atletika a plavání, ale také kynologický klub, folklórní soubor, aikido, capoeira, baseballový a basketbalový klub. Samozřejmě nechyběly ani poháry a medaile, které místní kluby získaly během let svého působení a připomínají tak úspěchy, zábavu, ale i tvrdou práci.

„Nesmírně si vážíme všech sportovců, kteří jsou ochotni volný den trávit ukázkami svých dovedností. Spousta z nich se může chlubit trofejemi, my tak můžeme vidět, kde všude nás sportovci reprezentují, v republice i za hranicemi. To nás moc těší," uvedla Soňa Krátká, vedoucí oddělení kultury a tělovýchovy.

Dalším důležitým prvkem tohoto sportovního dopoledne byla možnost získat informace o zapojení se do jednotlivých sportovních klubů i kroužků. Akce pořádaná Statutárním městem Jihlava byla skvělým příkladem toho, jak může sport spojit komunitu a motivovat k aktivnímu životnímu stylu.

Připravila: Anna Rásochová