14. listopadu 2022
2 minuty čtení

Neděle jak vymalovaná... bruslí do ledu. Jihlavské krasobruslařky představily, co umí

Na jihlavském "zimáčku" bylo v neděli 13. listopadu pořádně živo. Konala se tady totiž Jihlava Trophy 2022. Veřejná show na lední ploše, na které se představují všechny týmy oddílu krasobruslení HC Dukla. No a my nemohli chybět. Celou akci moderovala manažerka oddílu Linda Haferníková, která měla celý program zorganizovaný na minutu. V očích malých i větších krasobruslařek (ale i rodičů) byla patrná ta správná nervozita i nadšení, všechna sólová i synchronizovaná vystoupení byla skvělá. Mrkněte reportáž.

Jihlavské krasobruslařky se na této podzimní akci scházejí pravidelně, jedná se o jejich klubové prověrky a zároveň mají mnohé dívky možnost vůbec poprvé představit veřejnosti vše, co už dokážou. Program zahájily sólové jízdy, na které postupně navázaly jednotlivé týmy synchronizovaného krasobruslení. Představily se přípravka, Gemini, Trend, Prima, Uno, Roxy a závěr patřil krasobruslícím maminkám ICE MAMA'S.

Tradice od roku 1947

Tradice jihlavského krasobruslení sahá až do roku 1947, specializuje se na sólo, synchronizované bruslení, tance na ledě i sportovní dvojice. Jihlavské reprezentantky se účastní významných světových soutěží, zároveň organizují soutěž Jihlavský ježek, kterou zná od roku 1962 celý krasobruslařský svět.

Manažerka klubu Linda Haferníková je také koordinátorkou sportovních tříd na ZŠ Seifertova, kde se na svoji sportovní kariéru připravují hokejisté, krasobruslařky a gymnastky. Toto úzké propojení vdělávání na základní škole a intenzivního sportování je v České republice unikátní.

Připravila: Ivon Kavalierová
Foto, video: Ivon Kavalierová, Jana Medvíková