01. ledna 2023
2 minuty čtení

Nález granátu, rvačky i alkohol. Takový byl vstup do nového roku z pohledu policie a záchranářů

Intoxikace alkoholem, rvačky i nález munice vedly k zásahům v uplynulé noci. Oproti jiným rokům není hlášeno žádné zranění zábavní pyrotechnikou.

V době od silvestrovské šesté hodiny večer do dnešních časných ranních hodin přijali policisté integrovaného operačního střediska Krajského ředitelství policie kraje Vysočina 64 nejrůznějších oznámení. Jednalo se o stížnosti v souvislosti s používáním zábavní pyrotechniky, dále policisté řešili oznámení týkající se rušení nočního klidu, agresivních opilých osob, konflikty mezi příbuznými a opilé osoby, které byly ve stavu, kdy už nebyly schopny se o sebe postarat. Ve čtyřech případech museli policisté odvézt osobu na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění.
Policisté řešili také oznámení o nálezu munice, která byla včera nalezena v katastru Stříteže na Třebíčsku. Přivolaný policejní pyrotechnik granát zajistil a odvezl k odborné likvidaci.

Z pohledu Zdravotnické záchranné služby Kraje Vysočina patřily letošní Silvestrovské oslavy pohledu  k těm klidnějším. Během dvanáctihodinové noční služby bylo uskutečněno celkem 53 výjezdů, což je o jeden více, než tomu bylo loni. V přímé souvislosti s oslavami nového roku ošetřili záchranáři 10 pacientů, před rokem jich bylo 17.  Polovinu z nich tvořily úrazy způsobené pádem. V nemocnici skončily 3 osoby po fyzickém napadení, rovněž dva pacienti intoxikovaní alkoholem. Co se týče úrazů způsobených zábavní pyrotechnikou, tak v letošním roce nemusela záchranka řešit ani jeden případ.

Zdroj: Tiskové zprávy ZZS KV a KRPJ
Foto: freepik.com