14. dubna 2022
3 minuty čtení

Na Zelený čtvrtek zelené pivo. Kam na něj v Jihlavě a okolí?

Dnes je Zelený čtvrtek. Podle křesťanských tradic si připomínáme poslední večeři Ježíše Krista, s tímto dnem je ale také spojeno mnoho lidových tradic. Jednou z nich je, že bychom dnes měli jíst jen zelené pokrmy, abychom si zaručili pevné zdraví. V posledních letech se však zakořenila také tradice v podobě zeleného piva, které některé pivovary právě v období Velikonoc a na Zelený čtvrtek nabízejí. 

Kam v Jihlavě a okolí na zelené pivo?

U nás v Jihlavě vaří zelený pěnivý mok například největší jihlavský pivovar Ježek, a to pro skupinu pivovarů Lobkowitz, nabízí ho pod názvem Velikonoční krasličák. A můžete ho ochutnat na mnoha místech Jihlavska. Pokud se chcete podívat, kde zelenou čtrnáctku jihlavského pivovaru čepují, mrkněte sem. Na své pivní mapě připravil seznam podniků, kde točí v Jihlavě zelené pivo, také pivovar Starobrno.
A pivovar Bernard z Humpolce si letos připravil velikonoční bílé pivo. Podle informací z jeho Facebooku si na něj můžete zajít do pivovarů a restaurací s rotující pípou.

Zelené a velikonoční pivní speciály z Jihlavska

Pokud jste milovníky pivních speciálů od lokálních mini a rodinných pivovarů, máme pro vás dobrou zprávu. Třeba "šílený" pivovar MadCat v těchto dnech nabízí velikonoční speciály v Radniční restauraci a pivnici na náměstí. Světlý nefiltrovaný Velikonoční ležák nabízí také rodinný pivovar Ruprenz z Uhřínovic. Zelené pivko mají také v kamenickém pivovaru. A jestli se chystáte na výlet do Telče a nemusíte řídit, můžete zajít i do Panského pivovaru v Telči

Možností, kde si v těchto dnech dopřát zelené pivo, je spoustu, a vaření zeleného piva se u nás stává krásnou velikonoční tradicí. Velkou výhodou Zeleného čtvrtka bezesporu je, že je zítra Velký pátek, den volna, a tak nemusíte ráno spěchat z postele. :-)

Nám nezbývá než vám popřát krásné velikonoční svátky.

Výčet pivovarů, které vyrábějí zelené pivo, zde není úplný, jedná se pouze o inspirativní redakční výčet. Seznam některých dalších pivovarů na Jihlavsku najdete třeba na webu zachranpivo.cz.

Zdroj: webové a FB stránky pivovarů, foto zdroj Pixabay