29. dubna 2023
2 minuty čtení

Na Vysočině začnou v květnu jezdit dva nové vlaky ČD a další čtyři v létě

Na Vysočině budou od května jezdit dva nové elektrické vlaky RegioPanter. Sloužit budou na tratích z Havlíčkova Brodu do Žďáru nad Sázavou a mezi Havlíčkovým Brodem a Jihlavou. Další čtyři nové jednotky by měly přibýt v letních měsících, sdělil mluvčí Českých drah (ČD) Lukáš Kubát. Nasazení nových vlaků do konce letoška slíbily dráhy při podpisu poslední desetileté smlouvy na zajištění regionálních vlakových spojů, jejichž ztráty hradí kraj.

"České dráhy v rámci smlouvy s Krajem Vysočina investují do nákupu nových vozidel a zásadního zvýšení komfortu cestování přes 1,5 miliardy korun," uvedl dnes mluvčí ČD. Čtyři nové vlaky dodané v létě budou vedle již zmíněných linek jezdit také mezi Havlíčkovým Brodem a Kolínem.

Novou desetiletou smlouvu na zajištění základní dopravní obslužnosti uzavřel Kraj Vysočina s ČD v roce 2019. Podle tehdy zveřejněných údajů slíbily dráhy nasadit na území kraje 15 nových vlaků. Dopravce koncem minulého roku v tiskové zprávě potvrdil to, že počítá s obnovou šesti elektrických jednotek a devíti dieselových jednotek.

Zdroj: čtk
Foto: České dráhy


 

Dále doporučujeme