05. června 2023
2 minuty čtení

Na Vysočině si mohou studenti přivydělat ve firmách i při prodeji občerstvení

Na Vysočině si mohou studenti o prázdninách přivydělat ve firmách, obchodech, při prodeji občerstvení nebo rozvážením poštovních balíků. Pomoci také mohou s menšími pracemi při opravách v areálu památkově chráněného Starého hradu v Želetavě a s čištěním starého strojního vybavení. Podle personálních agentur se místa pro brigádníky obsazují už zjara, v některých výrobních provozech byla podle nabídek zveřejněných na webech koncem května ještě nějaká volná místa.

"Co se týče letních brigád, je pracovních míst méně, než bylo třeba v loňském roce," řekl Michal Brychta z jihlavské pobočky personální agentury Grafton Recruitment. Podle jeho zkušenosti také rok od roku klesá zájem studentů o brigády ve výrobě, víc stojí o místa v administrativě. Některé strojírenské firmy přijímají na léto do provozů i desítky brigádníků, místa v administrativě si podle Brychty většinou obsazují samy.

Podniky při obsazování míst pro brigádníky také často dávají přednost dětem svých zaměstnanců.

Víc si studenti mohou vydělat ve výrobě, odměna závisí i na tom, jestli jde o směnný provoz. V průměru mohou dostat okolo 200 korun hrubého za hodinu. V obchodních řetězcích a restauracích se podle dostupných dat odměny pohybují od 120 do 150 korun za hodinu.

Zdroj: ČTK
Foto: pixabay.com