25. prosince 2022
2 minuty čtení

Na Štědrý den vybuchla ve sklepě nelegální pálenice, majitel je popálený

Na Žďársku vybuchla na Štědrý den nelegální domácí pálenice ve sklepních prostorách domu. Dvaašedesátiletý muž byl s popáleninami převezený na specializované popáleninové centrum nemocnice v Brně. Různých událostí zaznamenali policisté v sobotu v celém kraji přes 70. Přes některé vážnější případy to podle policie byla klidnější vánoční služba.

Oznámení o popálení muže v malé obci na Žďársku dostala policie v sobotu zhruba ve 2:30, zasahovali tam i hasiči. Muž měl popáleniny asi na 20 procentech těla, byl v silném šoku a nekomunikoval.

"Po prvotním ohledání prostor bylo ve spolupráci s vyšetřovatelem hasičů zjištěno, že po otevření dveří majitelem došlo k výbuchu plynu, který se nahromadil ve sklepní místnosti, kde muž zřejmě provozoval domácí pálenici," uvedla mluvčí. Odhad škody je 5000 korun.

Dopravní nehody na Štědrý den

Dopravních nehod zaznamenali policisté v Kraji Vysočina na Štědrý den devět. U obce Stáj na Jihlavsku odpoledne čtyřiadvacetiletý cizinec v autě Alfa Romeo nedal přednost osobnímu elektrickému vozu Tesla jedoucímu po hlavní silnici. Lehce zranění byli dva lidé z auta Alfa Romeo, které podle policie nemá platnou technickou kontrolu. Škoda na vozidlech je za tři miliony korun.

V jihlavské nemocnici ošetřili zdravotníci v sobotu desítky lidí s různými úrazy. Několik lidí podle mluvčí nemocnice Moniky Zachrlové potrápila rybí kost v krku. "Během večera to byly dvě ženy a jeden muž a o půl druhé v noci dítě," uvedla. Na protialkoholní záchytné stanici strávili štědrovečerní noc čtyři lidé.

Zdroj: čtk
Foto: pixabay.com