22. ledna 2023
2 minuty čtení

Na nové křídlo za téměř pět milionů zahraje v koncertním sále ZUŠ Jihlava Igor Ardašev

Do Jihlavy míří slavný pianista Igor Ardašev. Svými prsty v sále základní umělecké školy rozezní nový nástroj Stenway & Sons, koncertní křídlo špičkové kvality.

Nedávno jsme přinesli informaci o tom, že si ke stým narozeninám ZUŠ Jihlava pořídila předčasný dárek za téměř pět milionů korun. Nástroj vybírala v Hamburku odborná komise složená z pedagogů školy i předních českých klavíristů Lukáše Klánského a Igora Ardaševa.

A právě Igor Ardašev na novém nástroji zahraje ve středu 1. února skladby Ludwiga van Beethowena, Clary Shumann a Roberta Shumanna. Klavírní recitál v koncertním sále umělecké školy začne v osmnáct hodin, vstupné je symbolických 100 Kč. Částka, kterou při vstupu zaplatíte, ale může být i vyšší, peníze z koncertu budou sloužit k zaplacení zbývající částky za zmiňovaný klavír významné značky, jediný na Vysočině.

Přispět lze také na transparentní účet 299089432/0300. Peníze z účtu budou věnovány na nákup dalších kvalitních nástrojů, které budou k výuce i na koncertech využívat hudebně nadaní studenti.

Autor: Anička Rásochová
Foto: fb ZUŠ Jihlava

Dále doporučujeme