22. září 2022
2 minuty čtení

Na některých opravovaných úsecích Vysočiny potrvají opravy i v listopadu

Na krajských silnicích Vysočiny budou v listopadu pokračovat opravy tří úseků, které jsou v Lukách nad Jihlavou, Arnolci na Jihlavsku a v Častrově na Pelhřimovsku. Auta tam jezdí po objízdných trasách. Všechny tři úseky budou zprovozněné nejpozději do konce letoška, uvedli krajští silničáři v dnešní tiskové zprávě.

Kraj Vysočina spravuje přes 4 500 kilometrů silnic druhé a třetí třídy. Z letošních opravovaných úseků jich znovu slouží dopravě přes 60 procent a další jsou těsně před dokončením.

Do začátku zimy se vše nestihne

"Bohužel, musíme konstatovat, že některé akce se do začátku zimního období, tedy od 1. listopadu, zprovoznit nepodaří. Důvodů je v těchto případech více," uvedl Radovan Necid, ředitel krajských silničářů. Doplnil, že jde o komplikace při zadání veřejné zakázky, zajišťování uzavírky a objízdných tras nebo zdržení staveb kvůli potížím s kapacitami zhotovitelů.

V Lukách nad Jihlavou budou v listopadu pokračovat opravy průtahu včetně mostů na silnici II/404, v Arnolci oprava mostu a v Častrově obnova průtahové silnice II/639.

Protáhne se také oprava mostu na Třebíčsku

Kvůli potížím se stavební firmou potrvá déle také rekonstrukce mostu v Bačkovicích na Třebíčsku zahájená vloni. Po mostě tam ale mohou řidiči s určitým omezením projíždět. Krajská správa uvedla, že kvůli nekvalitní práci odstoupila od smlouvy s dodavatelem. Oráce na mostě pravděpodobně dokončí až v roce 2023.

Co je dokončeno?

Mezi největší letošní akce, které jsou na krajských silnicích Vysočiny dokončené, patří oprava mostu přes řeku ve Světlé nad Sázavou za deset milionů Kč. Opravy mezi Lipnicí nad Sázavou a Dolním Městem stály dvacet milionů Kč, stejně jako obnova silnice mezi Častrovem a Veselou. Náklady oprav mezi městem Počátky a Panskými Dubenkami byly okolo 30 milionů.

Zdroj: čtk
Foto: ilustrační, redakce