06. srpna 2022
2 minuty čtení

Na Masarykově náměstí už fungují nově dvoje veřejné toalety, ty staré u Prioru skončí na konci léta

Až si budete potřebovat v okolí Masarykova náměstí takzvaně odskočit, vězte, že už máte dvě nové příležitosti, kam si dojít pohodlně na veřejnou toaletu. Pro horní část náměstí začaly jako veřejné WC fungovat záchody Radniční restaurace.  Pro lokalitu spodního Masarykova náměstí jsou veřejné toalety v prostorách bývalé herny hotelu Zlatá hvězda. K 31. srpnu 2022 skončí veřejné WC pod obchodním domem Prior. Výstavba nových toalet v Židovské ulici se zatím z úsporných důvodů odložila.

Město nechá na vlastní základy obě nové provozovny viditelně označit, aby bylo zřejmé, že jde o veřejné WC. Jihlava se s provozovateli dohodla, že použití veřejných toalet bude pro veřejnost bezplatné.

Rada města Jihlavy na svém posledním jednání odsouhlasila tuto změnu s tím, že majitelům provozoven bude za zpřístupnění a provozování toalet platit nájem. V případě Zlaté hvězdy tedy provozovny se vstupem z Masarykova půjde o částku 85 tisíc korun ročně a v případě Radniční restaurace se vstupem z Masarykova nám. bude město platit 90 tisíc korun ročně.

Zdroj: www.jihlava.cz/jezkovy-oci