04. ledna 2023
2 minuty čtení

My tři králové jdeme k vám, po vodě i k výšinám. Tříkrálová sbírka letos proběhne na lodi i na vrchu Křemešník

Na Vysočině mohou lidé v sobotu přispět do Tříkrálové sbírky i na lodi Horácko při plavbě po přehradě Dalešice na Třebíčsku. V neděli se uskuteční Tříkrálový pochod na vrch Křemešník u Pelhřimova, s možností výstupu na rozhlednu Pípalka a prohlídek poutního kostela Nejsvětější Trojice a Větrného zámku.

Městy a obcemi na Vysočině projdou stovky koledníků se zapečetěnými kasičkami, jak jsme vás nedávno informovali zde.
V každé obci je koordinátor sbírky, který připravuje kolednické skupinky, které následně vyrazí do určených rajónů. Koledníci přinášejí do našich domovů přání pokoje a Božího požehnání. Vy naopak můžete přispět na pomoc potřebným.

Loď Horácko po přehradě Dalešice vypluje v sobotu z přístaviště Kramolín hodinu po poledni. Při plavbě zazpívá tříkrálové koledy sbor Svatojánských broučků z Náměště nad Oslavou. Na lodi se může plavit stovka cestujících, podle organizátorů je lépe si místo na hodinovou plavbu rezervovat.

Na cestu na Křemešník, měřící skoro deset kilometrů, se mohou lidé v neděli vydat z Masarykova náměstí v Pelhřimově mezi půl devátou a desátou hodinou. Kdo chce jít kratší trasu, vyjde z Proseče pod Křemešníkem mezi hodinou desátou a jedenáctou.

Zdroj: ČTK
Foto: Oblastní charita Jihlava