14. července 2022
4 minuty čtení

Muzeum Vysočiny v Jihlavě má přes léto otevřeno i v pondělí. Zajít můžete třeba na novou výstavu Vcházení do krajin

Až do konce letních prázdnin můžete zajít do Muzea Vysočiny v Jihlavě i v pondělí, což je v průběhu roku zavírací den. To znamená, že během července a srpna je muzeum otevřeno všech sedm dní v týdnu. Plánované uzavření přízemních výstavních prostor se zatím posouvá. Jakmile budeme mít bližší informace, tak vám je pochopitelně na našem portálu rádi přineseme. I přes venkovní lešení kvůli úpravě fasády probíhá prozatím provoz muzea jako obvykle.

Trojvýstava už jen do konce července

Už jen do konce července je přízemí muzea vyhrazeno tzv. trojvýstavě u příležitosti významného životního jubilea muzejního zoologa Pavla Bezděčky. Je opravdu obdivuhodné, co vše stihl a dokázal během svých sedmdesáti let – ať již jako zoolog, malíř, fotograf, spisovatel, pábitel nebo cestovatel. A těšíme se, co dalšího k tomu přibyde v průběhu následujících let.

Seznamte se s archeologickými průzkumy

Až do konce roku se na muzejní půdě můžete seznámit s Archeologickými výzkumy, objevy a nálezy na Třebíčsku, které probíhaly v posledních letech. Díky nim byla poodhalena dávná minulost například benediktinského kláštera nebo náměstí v Třebíči. 

Vcházení do krajin

Výstup vám v prostoru muzejních arkád zpříjemní výstava autorských fotografií Vojtěcha Zikmunda pod názvem Vcházení do krajin. Ta zde byla zahájena včerejší vernisáží a k vidění bude do 18. září. Na území Kraje Vysočina autor vystavoval již v Novém Městě na Moravě a ve Žďáře nad Sázavou. Jak sám o sobě říká, je vystudovaný a dlouhodobě praktikující knihkupec, překvalifikovaný na pracovníka v sociálních službách. Fotografování se věnuje ve svém volném čase. „Interakce práce s knihami se sociálně otevřeným srdcem mi otevřela náhled i na místo, ve kterém žiji, na Vysočinu. Skrze lidi poznávám krajinu, skrze krajinu poznávám lidi. Tahle semknutost krajiny kolem nás a krajiny v nás vytváří toho, kdo jsem. Někdy rozjařený, jindy zadumán, stejně jako ta Vysočina (Krabatina). A takové jsou obrazy, které mi lezou do objektivu a já si dovoluji je skrze fotografie nabízet vám ke zhlédnutí.“

Zdroj: Tisková zpráva Kraje Vysočina