19. dubna 2022
2 minuty čtení

Můžeme společně ovlivnit, jak se žije v Jihlavě aneb Vernisáž projektu Jihlava mi není FU©K

Moc se nám líbí vzdělávací projekt Jihlava mi není fuk, v jehož rámci se koná v pátek 22. dubna 2022 od 17 hodin v ulici Matky Boží výstava. Projekt chce poukázat na to, že i děti a mladí lidé dokážou nastavit zrcadlo společnosti. Podle autorů projektu právě jim dáváme nejméně prostoru k vyjadřování se k dění ve městě, přitom rozhodujeme i o jejich budoucnosti.

Kdo za projektem stojí?

Iniciátorem je KVAS z.s. Na realizaci se podílí neformální platforma Jihlava vzdělává kulturou. Mezi oficiální partnery se řadí Centrum dokumentárního filmu, DOC.DREAM services s.r.o., Centrum pro otázky životního prostředí Univerzity Karlovy a platforma pro kreativní učení uMĚNÍM. Tento projekt podpořila také nadace OSF v rámci programu Active Citizens Fund, jehož cílem je podpora občanské společnosti a statutarní město Jihlava, která kofinancuje tento projekt ve spolupráci se sponzory a donory. 

Mladí lidé dokážou zpracovat reálná témata a "zasáhnout" tak svět dospělých

Cílem projektu je ukázat, že mladí lidé dokážou zpracovat reálná témata města, kompletně je reflektovat a sebevědomě je prezentovat tak, aby zasáhly “svět dospělých” a mohli se stát jejich partnery pro diskusi. Důležité je děti podporovat v tom, aby se nebály k aktivnímu občanství přihlásit a současně za své činy a názory přebíraly odpovědnost a dokázaly v co největší míře dohlédnout důsledky svého jednání nebo naopak pasivity.

Přijďte na vernisáž už tento pátek

Zaujalo vás toto téma a chcete se o něm dozvědět více? Již tento pátek od 17 hodin v ulici Matky Boží máte možnost se zúčastnit vernisáže: Jihlava mi není fuk!

Zdroj: Jihlavasodvahou.cz

Dále doporučujeme