08. září 2023
2 minuty čtení

Mrzák zahájí 84. sezónu Horáckého divadla Jihlava. Nebude chybět červený koberec, občerstvení i živá kapela

Slavnostní zahájení 84. sezóny Horáckého divadla se uskuteční 16. září 2023, v den již 1002. premiéry souboru.

V sobotu 16. září  od 17 hodin budou otevřeny prostory Horáckého divadla, kam mohou zavítat nejen návštěvníci připravované premiéry, ale každý, kdo bude mít touhu přijít ochutnat celou pestrou nabídku titulů pro letošní sezónu 2023/24.

Herci jihlavského divadelního soubotu připravili speciální ochutnávku 84. divadelní sezóny, která se nese v duchu motta Nedělejme si násilí. Jedinečné menu bude inspirováno každým titulem zvlášť. Očekávat mohou hosté kombinaci jídla i pití. Před divadlem bude hrát živá kapela, která návštěvníky přivítá v pravém divadelním stylu. Součástí zahájení letošní sezóny bude i červený koberec s příjezdem premiérových herců.  Vrcholem celé akce bude první premiéra letošní sezóny – Mrzák inishmaanský.

Napínavý drsný příběh plný černého humoru, v němž se smích propojuje s dojetím, nabízí skvělé herecké příležitosti devíti hercům v rolích zvláštních podivínů poznamenaných drsnou krajinou a samotou. „Je to opravdu skvěle napsaná hra“, říká dramaturgyně Barbora Jandová. „McDonagh umí skvěle vystavět příběh i zajímavé charaktery, umí napsat svižné a vtipné dialogy, a navíc má schopnost neustále překvapovat diváka novými a nečekanými dějovými zvraty. Je to autor, kterého milují herci i diváci," dodává Bára.

V titulní roli se představí hostující čerstvý absolvent pražské konzervatoře Jakub Rezek. Těšit se diváci mohou také  na Petra Šindlera, Svetlanu Hruškociovou, Lenku Schreiberovou a Lucii Sobotkovou, dále  na Lukáše Matěje, Františka Mitáše, Ondřeje Šípka a Taťánu Schottnerovou.

Zdroj a foto: TZ Horácké divadlo Jihlava