11. července 2023
2 minuty čtení

Motorkáři jsou nejzranitelnější účastníci silničního provozu. Při vyjížďce je doprovodí policisté

Motocyklisté patří k nejzranitelnějším účastníkům silničního provozu a případný střet s vozidlem nebo s pevnou překážkou končí ve většině případů úmrtím nebo těžkým zraněním motocyklisty. Nejzákladnější podmínkou bezpečné jízdy na motocyklu je samozřejmě používání prvků pasivní bezpečnosti. I zde platí, že prevence je základ, proto se v sobotu 22. července uskuteční společná výjižďka motocyklistů a policistů na motocyklech v barvách Policie České republiky, která má právě preventivní charakter.

Z dlouhodobých statistik dopravní nehodovosti v našem kraji vyplývá, že v případě dopravních nehod motocyklistů je ve dvou třetinách z nich viníkem řidič motocyklu. V loňském roce policie vyšetřovala dopravní nehody, na nichž mělo účast celkem 141 motocyklistů. V 95 případech motocyklisté nehodu zavinili.

Akci Kolama dolů - učme se přežít! pořádá již tradičně Ředitelství služby dopravní policie Policejního prezidia České republiky spolu s Asociací center bezpečné jízdy. Jedná se o projekt zaměřený na vzdělávání a zdokonalování řidičů motocyklů na začátku motorkářské sezóny. V rámci projektu
proběhne v letošním roce deset společných jízd s následnou bezplatnou ukázkou výcviku na daném polygonu. Limit účastníků na jednu vyjížďku byl stejně jako v minulých letech stanoven na 250 motorkářů, ale samotných akcí na polygonech se může zúčastnit více zájemců.

Na jednotlivé jízdy se mohou účastníci hlásit prostřednictvím formuláře na webových stránkách Policie České republiky – www.policie.cz. Sraz na všechny jízdy bude na letišti v Havlíčkově Brodě od 10.00 hodin. Příjezd na jihlavský
polygon je plánován na 12.30 hodin, kde budou mít dveře otevřeny i ostatní motorkáři, kteří se společné jízdy nemohli zúčastnit.

Pro vyplnění přihlašovacího formuláře je nutné se přihlásit prostřednictvím Uživatelské jméno: Dolu.2023, Heslo: Dolu.2023.

Zdroj: TZ krajského ředitelství policie kraje Vysočina