07. října 2022
3 minuty čtení

Máš na to být policistou? Výzvu popadlo za pačesy 130 studentů z Vysočiny

Studenti z jednadvaceti středních škol Kraje Vysočina se utkali ve středu 5. října v rámci pátého ročníku krajského kola netradiční postupové sportovní soutěže „Máš na to“. Pět nejlepších týmů postupuje do moravského kola. Soutěž byla určena pro tříčlenné smíšené týmy studentů ze třetích a čtvrtých ročníků středních škol a učilišť. Studenti plnili disciplíny, kterými se ověřuje fyzická způsobilost uchazečů k přijetí do služebního poměru k Policii ČR – kliky, člunkový běh, celomotorický test a běh na 1000 metrů. V písemném testu soutěžící prokazovali znalosti z oblasti dopravních předpisů.

Na Vysočině zvítězilo družstvo ve složení Adéla Borovičková, Jonáš Jansa a Tadeáš Munzar z Obchodní akademie a Hotelové školy Třebíč. Druhé místo obsadili studenti z Gymnázia Žďár nad Sázavou ve složení Jana Forejtová, Daniel Veselý a Vojtěch Zedník. Třetí příčku vybojovali studenti z Gymnázia Humpolec ve složení Helena Grubauerová, Filip Nousek a Jakub Paclík. Nejlepší studentkou se ziskem nejvyššího počtu bodů byla vyhlášena Adéla Borovičková z vítězného týmu. Nejlepším studentem byl vyhlášen Vojtěch Zedník z Gymnázia Žďár nad Sázavou. Do Brna pak Vysočinu pojede reprezentovat ještě družstvo ze střední školy TRIVIS Jihlava a další družstvo ždárských gymnazistů, které obsadilo pátou příčku.

Výsledky byly vynikající, nároky pro přijetí k Policii ČR by splnilo 80 studentů. Někteří závodníci dosahovali skutečně výborných výsledků a prokázali skvělou fyzičku – jeden student například zvládl 62 kliků. Dobrou fyzičku předvedla i studentka, která zvládla 39 kliků. Kdo splnil potřebný limit, získal osvědčení, které má platnost jeden rok a otevírá dveře k přijímacímu řízení do služebního poměru. Soutěž zahájili ředitel Krajského ředitelství policie Kraje Vysočina brig. gen. Mgr. Miloš Trojánek a hejtman Kraje Vysočina Mgr. Vítězslav Schrek. Oba vyjádřili spokojenost s tím, že se do soutěže letos přihlásilo tak velké množství studentů, kteří mají možnost seznámit se náročností fyzických testů, které jsou nutné pro splnění jedné části přijímacího řízení do služebního poměru.

„Dneska si můžete vzájemně porovnat, jak jste na tom s fyzickou zdatností, protože zdravý pohyb a sport k životnímu stylu mladého člověka prostě patří. Kromě toho se můžete v rámci doprovodného programu blíže seznámit s policejní prací. Naši policisté vám představí techniku, výstroj a výzbroj a budou se vám věnovat v případě vašeho zájmu,“ uvedl krajský policejní ředitel s tím, že bude velice rád, pokud se někteří studenti a studentky po maturitě budou ucházet o přijetí do služebního poměru k Policii České republiky.

Zdroj a foto: Krajské ředitelství policie Kraje Vysočina