06. září 2023
2 minuty čtení

Make friends, not art. Přijďte si vyzkoušet tisknutí linorytu

Na tiskařský workshop se mohou zájemci těšit už tento čtvrtek v prostorách Oblastní galerie Vysočiny v Jihlavě. Tvořivou dílnou zájemce provede Tereza Říčanová, ilustrátorka, malířka a grafička oceněná tituly za nejkrásnější knížky ČR.

Návštěvníci workshopu, který se koná 7. září od 16.00 do 18.30 a není se na něj třeba registrovat, se mohou těšit na drobnou ozvěnu prázdnin a u tisknutí linorytu dostát heslu výstavy Make friends, not art.

Motto „Make friends, not art“ je dlouhodobou tendencí, která využívá uměleckých prostředků spíše ke komunitním či společenským cílům, než k tvorbě estetických artefaktů. Výstava v Oblastní galerii Vysočiny v Jihlavě reflektuje lokální situaci umělců na Vysočině, kteří se v současné době věnují spíše společenským aktivitám, zakládají  spolky, pořádají kulturní akce, působí skrze divadlo nebo různé druhy komunitního neformálního vzdělávání.

A právě prostřednictvím těchto aktivit představuje výstava Make firends, not art v Oblastní galerie Vysočiny v Jihlava umělkyně a umělce z blízkého okolí, kteří se zde buď narodili, nebo sem po studiích na vysokých uměleckých školách přesídlili. Z OGV se tak až do 19. října díky výstavě stalo jakési open space centrum, kde se snídá, čte, tiskne grafika, hraje florbal, přespává, maluje, zkoušejí a hrají zde kapely.

Zdroj a foto: www.ogv.cz