01. ledna 2023
2 minuty čtení

Magdalénka je prvním narozeným miminkem roku 2023 v jihlavské nemocnici

Silvestrovská noc přinesla Nemocnici Jihlava plnou Protialkoholní záchytnou stanici i první miminko.

Na jihlavské záchytce poslední noc v uplynulém roce ubytovali pracovníci celkem 10 opilců, kteří tropili výtržnosti. Plno měli celé svátky. Nejmladší ubytovaný poslední den roku 2022 byl muž s ročníkem narození 2004.

Tou lepší a radostně očekávanou zprávou v jihlavské nemocnici je narození prvního letošního miminka. Je to Magdalénka, která přišla na svět ve 4.55 a má míry 52 cm a 4,06 kg. Maminka přijela až z Nového Města nad Metují, což potvrzuje trend posledních let, kdy jihlavskou porodnici vyhledávají maminky i z jiných krajů.

Prvním letošním dítětem narozeným v nemocnicích na Vysočině je Adélka. Narodila se ve 02.45 v Havlíčkově Brodě. První letos narozené dítě kraje navštíví v pondělí 2. ledna hejtman Vítězslav Schrek. Miminko dostane zlatý šperk v podobě znamení zvěrokruhu a šek na 10 000 korun. Vedení kraje drží tradici vítání od roku 2002. Tehdy se v havlíčkobrodské nemocnici narodil podle zdravotníků vteřinu po půlnoci Vojtěch Ostatnický, byl prvním miminkem Vysočiny i celého Česka.

Zdroj: TZ Nemocnice Jihlava, ČTK