08. června 2023
2 minuty čtení

Lidí bez práce v květnu na Vysočině ubylo

Nezaměstnanost na Vysočině se v květnu snížila o dvě desetiny procentního bodu na 2,5 procenta. Společně s Jihočeským a Zlínským krajem má Vysočina nejnižší nezaměstnanost v Česku. Počty lidí bez práce se na Vysočině snižují od února, minulý měsíc to bylo o 495 na 8973 osob. Setrvalá je nabídka volných pracovních míst. Vyplývá to z dnešních údajů Úřadu práce ČR.

Nezaměstnaných minulý měsíc ubylo ve všech částech kraje, nejvýrazněji na Havlíčkobrodsku a Třebíčsku. V obou okresech se snížila o dvě desetiny procentního bodu. Třebíčsko má přesto s 2,9 procenta v krajském porovnání nejvyšší nezaměstnanost. Na Jihlavsku, Žďársku a Pelhřimovsku klesla nezaměstnanost v dubnu shodně o desetinu procentního bodu. Okres Pelhřimov měl na konci dubna nezaměstnanost 1,5 procenta, což je společně s okresem Praha - východ nejnižší nezaměstnanost v ČR.

Volných pracovních míst bylo na Vysočině ke konci května 8540, na konci dubna jich úřad práce vykazoval o tři méně. Nejvíc lidí, přes 2800, postrádaly firmy na Jihlavsku. Přes 2000 lidí by mohlo najít práci také na Pelhřimovsku, kde je ale nezaměstnaných méně než 800 lidí. Nejmenší výběr pozic měli uchazeči o práci na Žďársku, kde bylo v nabídce úřadu práce 829 volných míst.

Zdroj: ČTK
Foto: redakce