09. ledna 2023
2 minuty čtení

Letos čeká přivaděč u Jihlavy zase oprava. A na jaké další se na Vysočině ještě připravit?

Pamatujete ještě, jak jsme jezdili po přivaděči v jednom pruhu?  Na Vysočině Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) opraví letos druhou polovinu silnice 38 u Jihlavy, která slouží také jako přivaděč k dálnici D1.  Stavbaři se po zimní přestávce vrátí také na tah 37 mezi Ždírcem nad Doubravou a hranicí Vysočiny s Pardubickým krajem, kde je ještě potřeba opravit 4,5 kilometru vozovky. 

Přivaděč u Jihlavy

Dvouleté opravy téměř šesti kilometrů dálničního přivaděče u Jihlavy za víc než 330 milionů korun bez daně začaly loni v březnu. To byla současně největší oprava, která byla v roce 2022 na Vysočině zahájena. Při opravách poloviny této čtyřproudé vozovky tam auta v obou směrech projížděla v omezeném režimu po druhém jízdním pásu.

Opravy tahu u Ždírce n. Doubravou

Opravy tahu 37 u Ždírce nad Doubravou na Havlíčkobrodsku za 129 milionů korun bez daně zahájilo ŘSD ke konci loňského srpna. Týkají se celkem 6,4 kilometru vozovky.

Protihluková opatření u Havlíčkova Brodu

V Havlíčkově Brodě letos ředitelství dokončí protihluková opatření u severovýchodního silničního obchvatu. U tohoto obchvatu začnou stavbaři opravovat vozovku, což bude stát bez DPH 79 milionů korun. Na opravu silnice 19 mezi Ronovem u Přibyslavi a Novými Dvory teď ŘSD vybírá zhotovitele.

Zdroj: čtk
Foto: redakce

Dále doporučujeme