30. března 2023
2 minuty čtení

Kvůli biatlonu budou na Vysočině jarní prázdniny v příštím roce v dřívejším termínu

Ministerstvo školství oficiálně schválilo změnu termínu týdenních jarních prázdnin na Vysočině pro rok 2024. Kraj žádal o dřívější termín kvůli konání biatlonového mistrovství světa, které se v Novém Městě na Moravě na Žďársku uskuteční od 5. do 18. února 2024.

Ministerstvo školství změnu konání jarních prázdnin povolilo za předpokladu, že krajský úřad předem projedná uvedenou změnu s řediteli škol, kteří pak budou informovat zaměstnance škol, žáky a jejich zákonné zástupce.

Krajský radní pro školství Jan Břížďala už dřív uvedl, že kraj chce, aby děti měly během mistrovství prázdniny i kvůli náročné logistice veřejné dopravy, případně dopravním zácpám, kvůli kterým by se nedostaly do škol. V prázdných školách bude navíc možné využít pro mistrovství jejich ubytovacích či stravovacích kapacit.

O změnu termínu jarních prázdnin žádala Vysočina už v roce 2012 kvůli mistrovství světa v biatlonu, které se v asi desetitisícovém Novém Městě na Moravě konalo v únoru 2013. Účastnily se ho výpravy ze 43 zemí. Závodníkům denně fandilo na 20 000 diváků.

Zdroj: ČTK
Foto: fb Kraj Vysočina

Dále doporučujeme