23. prosince 2022
2 minuty čtení

Kriminalisté hledají svědky přepadení: muž zbil a okradl seniorku v Havlíčkově Brodě

Havlíčkobrodští kriminalisté intenzivně pátrají po dosud neznámém pachateli, který má na svědomí loupežné přepadení seniorky v Havlíčkově Brodě. Ve středu 21. prosince deset minut před půl desátou dopoledne neznámý pachatel přepadl při cestě přes sídliště Na spravedlnosti osmdesátiletou ženu.

Zezadu ji srazil do sněhu, bil jí přitom pěstmi do hlavy, a když se zvedala ze země, snažil se jí silou strhnout kabelku, kterou měla  zavěšenou na pravém rameni. Když přepadená žena křičela o pomoc a kabelku mu nechtěla dát, s sebou přineseným kuchyňským nožem přeřízl popruh kabelky a kabelku ji sebral. Poté z místa utekl. Ženě způsobil tržnou ránu v obličeji a škodu na odcizených věcech ve výši nejméně 3 000 korun.

Na místo byly vyslány nejbližší policejní hlídky, včetně služebního psa a rozjelo se pátrání v nejbližším okolí.  Žena byla ošetřena posádkou zdravotnické záchranné služby a poté byla převezena do zdravotnického zařízení.

Seniorka pachatele popsala a policisté se proto obracejí na případné svědky, kteří by mohli poskytnout jakékoliv informace k pohybu podezřelého muže v okolí místa přepadení, aby se ozvali na linku 158. Muž byl zhruba 170 centimetrů vysoký, na sobě měl oblečené tmavé kalhoty a černou bundu a na rukou měl oblečené rukavice.

Zdroj: Tisková zpráva Policie ČR
Foto: Policie ČR

Dále doporučujeme