27. prosince 2022
2 minuty čtení

Krajští záchranáři mají za sebou velmi rušné svátky

Velmi rušné směny mají za sebou krajští záchranáři, kteří o letošních Vánocích uskutečnili vůbec nejvíce výjezdů za posledních několik let. Během svátečních dnů absolvovali celkem 537 zásahů, což je zhruba o 140 více, než v předchozích letech.

Jen během Štědrého dne museli zdravotníci vyjet do terénu téměř stošedesátkrát. Pro srovnání, loni bylo uskutečněo 128 výjezdů, před dvěma lety 118.
Možná i z důvodu vlny respiračních onemocnění se nejčastěji jednalo o stavy jako dušnost, horečka, kolaps či bolesti na hrudi. Nechyběly ale ani události v souvislosti s oslavami svátků, například bolesti břicha způsobené přejedením či stavy po nadměrné konzumaci alkoholu.

Necelá stovka výjezdů byla o svátcích k pacientům s úrazy a deset zásahů zdravotníků si vyžádaly dopravní nehody. K jedné z nich, ke které došlo na Štědrý den na Jihlavsku, musel dokonce vzlétnout i vrtulník letecké záchranné služby, který pacienta s podezřením na těžší zranění transportoval do nemocnice v Brně.
 

Vánoční svátky jsou již minulostí a před námi další neméně náročné období. Silvestrovské oslavy. I při vítání nového roku je potřeba dbát na své zdraví. Lidé by měli být za každé situace
obezřetní a vyhnout se zvýšené konzumaci alkoholu, který riziko vážných úrazů mnohonásobně zvyšuje.

Zdroj a foto: Zdravotnická záchranná služba Kraje Vysočina