21. března 2023
2 minuty čtení

Kraj Vysočina prodá dva domy s kancelářemi v Jihlavě, úředníky přestěhoval

Kraj Vysočina nabídne k prodeji dva domy s kancelářemi v Jihlavě, z nichž přestěhoval úředníky do nové krajské budovy. Za dům ve Věžní ulici v městské památkové rezervaci bude chtít nejméně 10,9 milionu korun a za budovu v Žižkově ulici 14,1 milionu. O zveřejnění záměrů prodeje těchto nemovitostí dnes rozhodla rada Kraje Vysočina.

"Budeme vybírat zájemce obálkovou metodou," řekla novinářům náměstkyně hejtmana Hana Hajnová (Piráti) po jednání rady. Záměr bude na úřední desce 30 dní.

"Pokud by byli zájemci, kteří by nabídli minimálně tu cenu, kterou za to požadujeme, to znamená, minimálně cenu obvyklou, tak by se rozhodovalo nejdříve na červnovém zasedání zastupitelstva kraje," řekl ředitel krajského úřadu Zdeněk Kadlec k možnému termínu prodeje budov.

Nová budova už funguje

Novou budovu pro úředníky za víc než 400 milionů korun postavil kraj v sousedství krajského úřadu, nedávno ji uvedl do provozu. Pracuje v ní přibližně 200 lidí. Další dvě budovy se díky tomu uvolnily v Seifertově ulici. O jejich využití pro centrum duševního zdraví podle náměstkyně kraj jedná s ministerstvem zdravotnictví a s jihlavskou psychiatrickou nemocnicí.

Dům ve Věžní

V budově ve Věžní ulici se čtyřmi nadzemními podlažími podle krajského webu sídlil odbor školství, mládeže a sportu. Budova z 90. let minulého století sloužila před rekonstrukcí k ubytování studentů.

Dům v Žižkově ulici

V Žižkově ulici bude na prodej dům z roku 1925. Původně rodinná vila později prošla několika stavebními úpravami, poslední byly dokončené přibližně před sedmi lety. Podzemní podlaží sloužilo jako archiv a sklady, ve dvou nadzemních podlažích byly kanceláře. Využíval je krajský odbor regionálního rozvoje.

Zdroj: čtk
Foto: Kraj Vysočina

 

Dále doporučujeme