02. května 2023
2 minuty čtení

Kraj Vysočina podporuje mladistvé z dětských domovů a pěstounské péče na cestě k samostatnému životu

Strach z neznáma, žádná nebo minimální podpora rodiny a blízkých, nedostatek finančních prostředků. To je jen několik bariér, které děti při opouštění dětského domova musí překonat. Kraj Vysočina proto realizuje projekt, který jim pomáhá překážky znesnadňující start do dospělého života zmírnit.

Desítka mladistvých z dětských domovů Kraje Vysočina a pěstounské péče mohla předposlední dubnový víkend strávit v Sázavě u Žďáru nad Sázavou. Někteří se zúčastnili už po několikáté, jiní přijeli poprvé. Pracovníci sociálního odboru krajského úřadu pro ně připravili pestrý program s cílem podpořit u mladých samostatnost, sebevědomí a motivovat je k další cestě životem. Celý pobyt tentokrát provázelo téma sebehodnoty, vztahu k sobě a druhým a zdravého životního stylu.

„Na víkendové pobyty jezdím opakovaně, těším se na možnost setkání s lektory a mladými z jiných domovů. V bloku s vizážistkou jsme si povídali například o tom, jak se oblékat a nalíčit na různé příležitosti. Druhý den mě bavilo malování stromu přání, při kterém jsem si ujasňovala, co bych v budoucnosti skutečně chtěla. Vždycky odjíždím pozitivnější a vím, že i venku jsou lidi, na které se můžu obrátit,“ podělila se o své dojmy z pobytu jedna z účastnic.

Zdroj: Kraj Vysočina