01. června 2022
2 minuty čtení

Kraj Vysočina chce přispět na nákup dopravních aut hasičů 3,3 milionu

Na dotaci Kraje Vysočina podporující sbory dobrovolných hasičů dosáhlo 11 obcí. Mohou získat po 300 000 korunách na nákup dopravních aut. O penězích ještě musí rozhodnout zastupitelé. Přidělení krajské dotace je podmíněné ziskem dotace od ministerstva vnitra. Novinářům to dnes řekl hejtman Vysočiny Vítězslav Schrek (ODS a STO).

"Kraj poskytuje v takových případech dotaci do výše dvou třetin státní dotace, maximálně však 300000 korun," řekl Schrek. Zkraje letošního roku už na dopravní auto dostaly peníze tři obce.

Nyní je mohou získat i města Telč nebo Velké Meziříčí, které žádá o podporu nákupu aut pro dvě jednotky. Ceny pořizovaných vozů jsou asi 900 000 korun.

Vedle dopravních aut stát a kraj dotují také nákup automobilových cisternových stříkaček a opravy či stavby hasičských zbrojnic. Pro letošní rok ministerstvo vnitra pro sbory na Vysočině vyčlenilo takřka 31 milionů korun.

Podle vyjádření Kraje Vysočině poskytl kraj od roku 2008 dobrovolným hasičům a obcím okolo 226 milionů korun. Dobrovolných hasičů je podle informací krajského hasičského sdružení na Vysočině s půl milionem obyvatel asi 45 000.

Zdroj: ČTK, ilustrační foto: hzsr.cz